Jóga

S mužem cvičíme s určitými přestávkami jógu už 15 let. Před 15-ti roky jsme začali cvičit Jógu v denním životě v ášrámku v Blanické v Praze. Za čas jsme se stali i žáky svámí Mahéšvaránandy. Jóga mi vždycky nedělala dobře jen po těle, ale i na duši. Byla mi takovou vstupní branou k práci s energií (v jógové řeči pránou) ve vlastním těle. Postupem času se ke mně dostávaly informace, že s energiemi lze pracovat i úplně jinými způsoby, než jen jógovými praktikami. Přesto si ale dodnes myslím, že protahování těla během jógy je pro dobrou tělesnou pohodu nenahraditelné.

Když jsme se z Prahy přestěhovali do Děčína, scházela mi vlastně jediná věc – pravidelné cvičení v ášrámku. Zkusila jsem cvičit ještě JDŽ v Ústí nad Labem. Špatné to nebylo, ale prostředí školních tělocvičen (často nevětraných a studených) ubíralo cvičení na kráse. Pak přišly děti, rekonstrukce rodinného domu a na dojíždění za jógou do Ústí nezbyl čas. Tehdy jsem začala objevovat cvičitele jógy v Děčíně.

Mezi dětmi jsem krátce chodila k Petrovi Němečkovi a během těhotenství k Martě Kuglerové, u které jsem pak zůstala i nadále. Každý cvičitel má svůj vlastní osobitý přístup a přináší něco jiného. Mně vždy vyhovovala klidná, nedynamická jóga zaměřená na dech a do sebe. Co mi ale (stejně jako předtím v Ústí nad Labem) v Děčíně chybělo, byly prostory, kde by se člověk cítil příjemně a mohl se dobře uvolnit. Sál, který v Amidě vzniká, byl zamýšlen právě s tím, aby napravil tento nedostatek. Ale sál nechceme s Járou uzavírat pouze pro jógu, chceme, aby byl multifunkční a sloužil pestré škále nejen pohybových aktivit.

Na závěr bych asi měla odpovědět na otázku, na kterou se mě hodně lidí ptá. Jaktože já sama nejsem cvičitelkou jógy, když s Járou otevíráme téměř jógové centrum? Je pravdou, že jsem o tom několikrát uvažovala, běh životních událostí jako přestěhování do Děčína, příchod dětí, mě od této myšlenky nějak přirozeně odvedl. Předcvičovat jógu bych jednou určitě chtěla, ale ještě asi nenastal můj čas. Třeba právě Amida mě přivede ke splnění dávného snu.

Kontakt

Telefon

+420 465 456 456

E-mail

adela [#] amidacentrum.cz

Facebook

www.facebook.com