Mgr. Adéla Procházková

Stručně:
Vdaná za Járu Procházku
2 synové - Máťa a Bořík
35 let
Bydliště: Děčín
Místo narození: Praha
Studium: FSV UK - Sociologie

O mně méně stručně:

V Děčíně žiji od roku 2006. Přestěhovala jsem se sem z Prahy za svým přítelem a nyní mužem Jardou Procházkou. Většinu toho času jsem strávila na rodičovské dovolené. Z předchozího života jsem si přivezla lásku k józe, kterou jsem ale bohužel nedokázala příliš rozvíjet. Budování domova a založení rodiny se mi staly přirozenou prioritou. Mateřství je velká výzva a mým velkým učitelem se stal syn Matýsek. Nejprve jsem si jako nezkušený rodič myslela, že to budu já, kdo bude předávat životní moudra, ale opak se stal pravdou. Naštěstí mi osud do cesty přivedl ženu jednoho tatínka z dětského plavání, která tehdy hledala někoho, na kom by se naučila kraniosakrální biodynamiku, a má rodičovstvím vyčerpaná maličkost se stala ideálním objektem. Z oné paní Zlatky Koštejnové se pak stala má přítelkyně, která mi jako první otevřela záhadný svět práce s energiemi. Když jsem čekala druhého syna, dostala jsem se opět k józe. Byla mi během těhotenství obrovským pomocníkem a já věděla, že jóga je s mým životem prostě spjatá. Jenže ať jsem zkusila v Děčíně i v Ústí nad Labem cvičit v jakýchkoli prostorech, nebylo to nějak ono.

Kolikrát jsem vzpomínala na útulné prostory ášrámku Jógy v denním životě v Praze. Další mezníkem na mé duchovní cestě byla Jarka Matušková a její Škola života. Uvědomila jsem si, co chci udělat se svým životem a že svobodně tvořit – i když celý projekt na první pohled může vypadat nerozumně - je mým největším snem. Tak se začala rodit myšlenka Amidy. Prostě jsme chtěli vytvořit s Járou místo, kde by se lidé cítili dobře, uvolnili se a dokázali zapomenout na své každodenní starosti.

Jsem tedy máma dvou kluků. Mám ráda prostý život. Velkým koníčkem a odpočinkem mi je naše zahrádka, na které se snažím vypěstovat něco užitečného a chutného pro naši domácí vegetariánskou kuchyni. Spolu s manželem Járou se zajímáme i o naše okolí. Na Chlumu, kde bydlíme, jsme založili občanské sdružení, a spolu se sousedy postupně dáváme důstojnější tvář zdejšímu zrušenému hřbitovu. Život chápu jako duchovní cestu. Dlouhou dobu mě po této cestě vedla jen čistě jóga, aspoň jsem to tak cítila. Jóga pro mě nikdy nebyla pouhým tělocvikem.

Dnes vím, že mou duchovní cestu spolutvořili i všechny situace, do kterých jsem se dostávala a lidi, se kterými jsem se potkala. S pomocí Jarky Matuškové jsem pochopila, že jóga nejenže není žádná gymnastika, ale že to je práce s energiemi, jogíni by řekli s pránou. Aby vše fungovalo tak, jak má, je vhodné mít i dobré prostředí pro cvičení.

Prvotní impuls pro puštění se do odvážného plánu, ale vyšel z rozhovoru s naší kamarádkou fyzioterapeutkou, Veronikou Peškovou. Co tedy udělat jakési centrum, kde by nejen pracovali pod jednou střechou terapeuti, ale kde by byl k dispozici i příjemný cvičební sál? Vznikl tedy nápad vybudovat centrum, které jsme pojmenovali Amida a ve kterém se měly především provádět terapie, pracovat s energiemi a cvičit jóga či jiná cvičení. S Járou máme ale více zájmů, které by se daly v novém prostoru realizovat. Máme rádi filmy a rádi nasloucháme zajímavým lidem, prostor Amidy je vhodný i na promítání či přednášky. Ne všechno můžeme samozřejmě organizovat sami, tak přišel nápad zřídit webové stránky a říct vám všem, o co se snažíme a nabídnout vám spolupráci.

Kontakt

Telefon

+420 605 188 065

E-mail

+420 605 188 065

Facebook

www.facebook.com