O mně

Mgr. Adéla Procházková

O mně méně stručně:

V Děčíně žiji od roku 2006. Přestěhovala jsem se sem z Prahy za svým přítelem a nyní mužem Jardou Procházkou. Během rodičovské dovolené jsem se seznámila se Zlatou Koštejnovou, která praktikovala kraniosakrální biodynamiku. Ze Zlatky se pak stala má přítelkyně, která mi jako první otevřela záhadný svět alternativních přístupů ke zdraví a osobnímu rozvoji. Dnes je mi ctí, že se Zlatkou mohu sdílet v Amidě místnost. Ale vraťme se zpět. Když jsem čekala druhého syna, dostala jsem se opět k józe, kterou jsem předtím v Praze léta cvičila. Byla mi během těhotenství obrovským pomocníkem a já věděla, že jóga je s mým životem prostě spjatá. Jenže ať jsem zkusila v Děčíně i v Ústí nad Labem cvičit v jakýchkoli prostorech, nebylo to nějak ono.

Kolikrát jsem vzpomínala na útulné prostory ášrámku Jógy v denním životě v Praze. Další mezníkem na mé duchovní cestě byla Jarka Matušková a její Škola života. Uvědomila jsem si, co chci udělat se svým životem a že svobodně tvořit – i když celý projekt na první pohled může vypadat nerozumně – je mým největším snem. Tak se začala rodit myšlenka Amidy, relaxačního centra v Děčíně.

Jsem máma dvou kluků. Mám ráda prostý život. Velkým koníčkem a odpočinkem mi je naše zahrádka, na které se snažím vypěstovat něco užitečného a chutného pro naši domácí vegetariánskou kuchyni. Spolu s manželem Járou se zajímáme i o naše okolí. Na Chlumu, kde bydlíme, se společně se sousedy staráme o zdejší zrušený hřbitov a snažíme se mu dát důstojnější tvář. Život chápu jako duchovní cestu. Dlouhou dobu mě po této cestě vedla jen čistě jóga, aspoň jsem to tak cítila. Jóga pro mě nikdy nebyla pouhým tělocvikem.

Dnes vím, že mou duchovní cestu spolutvořili i všechny situace, do kterých jsem se dostávala a lidi, se kterými jsem se potkala. Velkou zkušeností se pro mě stalo vybudování Amidy, relaxačního centra v Děčíně, kde se dnes cvičí jóga, Čchi-kung a pořádají nejrůznější workshopy a semináře a kde je i 10 místností pro masáže či různé terapie. Setkala jsem se s mnohými přístupy práce s lidským tělem a psychikou, ale zároveň jsem čelila spoustě čistě materiálním výzvám jako např. stavba, řemeslníci, úklid, finance.

Časem jsem pochopila, že život pro mě znamená hledání sebe samé takové, jaká ve skutečnosti jsem. Směřování k větší úplnosti. Velkou inspirací mi je Jung a jeho práce s nevědomým. Přínosem mi jsou semináře ekoarteterapeutky Jany Merhautové. Dále jsem zjistila, že mně osobně pro mou fyzickou i psychickou pohodu pomáhají metody, které se zabývají tělem a prožíváním v těle. K Somatic experiencing ® a kraniosakrální biodynamice mě už před lety přivedla Zlatka Koštejnová a já jsem jí za to hluboce vděčná. Dnes jsem si sama udělala výcvik csb a sdílím se Zlatkou v Amidě moc pěknou terapeutickou místnost. Tím ale má práce na sobě nekončí. Vstoupila jsem do výcviku Somatic Experiencing ® a udělala výcvik v Emotion Aid ®.  Práce na úrovni fyzického těla a jeho tělesných vjemů mi dává v současnosti největší smysl a moc mě baví.